Хто загарбав алюмінієвий завод та краде газ?!

12.09.2019 13:26

Газовий скандал у Броварах набирає обертів. Схоже, підозри проти мера Ігоря Сапожко у причетності до незаконної приватизації Броварського алюмінієвого заводу та подальшої крадіжки природного газу отримали вагомі підтвердження. Адже за одіозного міського голову взялися правоохоронці.

6 вересня у приміщенні міської ради був проведений обшук. Не вдалося меру Сапожко відхреститися і від обшуку у власній квартирі. І причиною всьому є його причетність до гучного скандалу навколо Броварського алюмінієвого заводу.

Як ми повідомляли раніше, 26 липня Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на усе майно та приміщення Броварського заводу алюмінієвих конструкцій (БРАЗ). Аби не дати змоги зловмисникам перешкодити слідству та приховати сліди злочинних дій, у наслідок яких завод було незаконно приватизовано. Як сказано у рішенні суду: «Прокурором доведено, що вказане майно могло бути набуто кримінально-протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення». В документі також зазначається, що у слідства: «Є достатньо підстав вважати, що невстановлені досудовим розслідування особи спільно зі службовими особами ТОВ «Індастріал пропертіз інвестмент», ТОВ «ПРІМА-ДІВЕС», ТОВ «АКІРА» та ПАТ «КРЕДЕРІ ГРУП» шляхом підроблення офіційних документів та їх подальшого використання з метою маскування незаконного походження вчинили правочини з нерухомим майном, що належить КП «Київський завод алюмінієвих будівельних конструкцій». Простіше кажучи, усі приміщення на території заводу були приватизовані незаконно. І підробка документів – не єдиний вид махінацій, які згадуються разом із назвою заводу БРАЗ. Також керівництво заводу є прямим учасником гучного скандалу із крадіжкою газу.

Ще тоді заговорили, що подібну схему було б неможливо реалізувати без відома та співучасті мера міста. Та Головне слідче управління Національної поліції України продовжило розслідування. І ось тепер, судячи із дій правоохоронців, головного підозрюваного вони визначили. Невже разом із керівництвом заводу мер Сапожко має стосунок і до газових крадіжок?

За повідомленнями від підтверджених джерел в правоохоронних органах, обшук проводили з ініціативи осіб з Відділу з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Нацполіціі.

У пошуках усіх спільників, що брали участь у схемі незаконної приватизації та подальших махінаціях із заводом, а також крадіжках природнього газу, правоохоронці звернули увагу і на керівництво заводу – директора Айрапетяна та власника Шапрана, який одразу після крадіжки газу почав замітати сліди і вийшов із засновників ТОВ «Інвестиції третього тисячоліття» – афілійованого із БРАЗ підприємства. До речі, головний бухгалтер ІТТ та БРАЗ одна і та сама людина – дружина вірного одногрупника Шапрана адвоката Владислава Теплюка. Якщо буде доведено причетність цих осіб до крадіжки газу та незаконної приватизації БРАЗ, скоро почнуться не тільки обшуки, а і затримання…

Наразі в інтересах слідства правоохоронці не повідомляють, які саме докази їм вдалося виявити на робочому місті та в апартаментах мера. Проте стиль життя, який веде пан Сапожко, говорить сам за себе.

Подивитися хоча б на те, як скромний чиновник проводить свої відпустки! Про які дізналися журналісти. Як повідомляється :«Міський голова дозволив собі відпочинок в фешенебельному готелі Anantara Kihavah Villas, де ціна за тиждень стартує від 11 тисяч доларів США. При цьому, згідно з декларацією мера, грошей на таку розкіш у нього не було».

Тепер, коли ім’я Ігоря Сапожко міцно пов’язане зі скандалом навколо махінацій, загарбання заводу та газових крадіжок, стає зрозуміліше, де мер міг взяти кошти на відпочинок у стилі лакшері. Та, схоже, для нього нарешті настав час платити по рахунках.

 

Реклама
«ЗЕ КОМБІНАТОР»: ЯК БОГДАН НА ДЕРЖСЛУЖБІ СИСТЕМАТИЧНО ОБХОДИВ АНТИКОРУПЦІЙНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

Володимир Зеленський обіцяв українцям «нові обличчя» у владі, а зрештою зробив керівником свого Офісу Андрія Богдана, який до цього працював на державній службі за трьох різних президентів. Та не лише сам факт тривалого перебування у владі Богдана йде врозріз з обіцянками глави держави. Але і те, як він при цьому ставився до українських законів.

Богдан працював Урядовим уповноваженим з питань антикорупції в уряді Азарова – при цьому не припиняючи адвокатської діяльності. Обіймав посаду заступника міністра за Ющенка – і в той же час був керівником приватної адвокатської фірми. Навіть за часів Кучми він був адвокатом – і одночасно помічником судді. Все це було заборонено цілою низкою різних норм: закону про державну службу, антикорупційного законодавства. Того самого, за імплементацію якого сам Богдан і відповідав за часів Януковича.

Архів публікацій

Свернуть/развернуть

Рік

Місяць

Реклама