ЗАПОВНЮЄ МІСТО НЕЛЕГАЛЬНИМИ ЗАБУДОВАМИ: ЯК КОРУПЦІЯ У ДАБІ ЗНИЩУЄ УКРАЇНУ

8.01.2020 09:04

Профільне Міністерство розвитку громад і територій на чолі з Альоною Бабак продовжує курс попередників та закриває очі на безлад і корупцію в Державній архітектурно-будівельній інспекції. За деякими даними, міністерка обрала своїм фаворитом ексглаву Держархбудінспекції Олексія Кудрявцева. Останній, зокрема, здійснює шалені спроби вдягти маску реформатора, попри численні публікації у ЗМІ про його схеми, створені за багаторічну каденцію.

Чому "король-вигнанець" здатний на все заради повернення на трон – у матеріалі OBOZREVATEL, передає КомпроматЪ.

Наслідком цього є провальний конкурс на голову ДАБІ та покладання обов'язків на Олександра Строкача, якого називають яскравим представником корупційного угруповання колишнього глави органу Кудрявцева. За деякими даними, він багато років контролює діяльність державного органу.

Придивимося ближче до команди Кудрявцева, яка продовжує працювати в регіонах.

В Одеській області в.о. голови ДАБІ Олександр Строкач відновив на посаді найодіознішого директора Департаменту архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області – Василя Буюклі, який отримав цю посаду, не маючи ні фахової освіти, ні досвіду керівництва, як свого часу і сам Кудрявцев. Принаймні, на відміну від останнього, в Буюклі є справжній диплом про освіту. Його називають виходцем із так званого відділу К СБУ. Тих самих борців із корупцією, статки більшості яких уже перебільшують статки тих самих корупціонерів.

За деякими даними, в корупційному ланцюзі наразі відбувається боротьба за першість. І Василь нібито вирішив своєрідно цим скористатись. Як відомо, він почав наповнювати регіон проблемними забудовами за досить невеликий гешефт.

Приклад – село Крижанівка, фактично давно вже один із районів міста Одеси, розташоване на березі Чорного моря, є досить привабливим для забудовників.

Саме в цьому селі вдалося збудувати ЖК "Мікрорайон Якоря". На сайті, можна здійснити 3D тур по затишному комплексу. Крім того, знаходимо інформацію про два будинки, яка здані в експлуатацію, третій – на стадії передачі квартир, а четвертий – будується.

Свого часу Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області внаслідок виявлених порушень будівельні роботи зупинено, а реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт скасовано у 2017 році.

Крім того, були скасовані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, видані відділом містобудування Лиманської районної державної адміністрації на зазначений об'єкт.

Про цей об'єкт та його забудовника свого часу вже повідомляли ЗМІ. Забудовник Ігор Курілко з метою здобуття надприбутку побудував ЖК "Мікрорайон Якоря" на земельній ділянці, відведеній під дитячий садок.

Раніше цей забудовник засвітився в афері з ЖК "Європейський", який був побудований всього лише наполовину і у зв'язку з цим не зданий в експлуатацію. Пізніше з'ясувалося, що Курілко провернув фіктивне банкрутство компанії-забудовника. Вкрадено біля 5 мільйонів доларів США – про це повідомляється на порталі Антикор.

Також зазначалося, будівельний бізнесмен Ігор Курілко сфальсифікував ліцензію на розробку проєктної документації.

За даними ЗМІ, замість усунення порушень та виправлення документації, забудовник скористався загальновідомою схемою "чорних реєстраторів" та оформив право власності на об'єкт незавершеного будівництва на новостворену юридичну особу ТОВ "Якоря Ріелт". (суперечка щодо права власності на об'єкт незавершеного будівництва на підставі фіктивного договору купівлі-продажу "штучно" виникла між юридичними особами, у яких спільні засновники).

Будинки ЖК Якоря в експлуатацію не вводилися, що унеможливлює реєстрацію права власності на цокольні поверхи та здійснення реконструкції.

Але що відбулося далі? Чи здійснив Департамент Держархбудінспекції в Одеській області свої повноваження щодо перевірки припису про зупинення будівельних робіт? І хто має нести відповідальність за інвесторів, котрі через власну необізнаність все ж таки вклали кошти у ЖК Якоря? В ЖК, який із 2017 року не мав жодних прав продовжувати будівництво. Може, домоглися від забудовника усунення порушень при будівництві та виправлення містобудівної документації?

Навпаки, новий глава Одеської обласної ДАБІ вирішив діяти на користь забудовника, та дозволив видати дозвіл на реконструкцію приміщень цокольного поверху в 4-секційному 5-поверховому багатоквартирному житловому будинку.

І це після того, як 20.06.2019 центральним апаратом ДАБІ після перевірки було анульовано дозвіл на виконання будівельних робіт від 08.11.2018 № ІУ 112183120354, враховуючи, що будівництво цього об'єкта здійснюється на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети та з відхиленням від затверджених проєктних рішень.

Такого нехтування містобудівним законодавством не було навіть за "злочинних регіоналів". Як уже кажуть в Одесі про керівників обласного ДАБІ: "Кожен наступний гірший за попереднього".

Дешева корупція місцевих посадовців дозволяє уникати витрат на усунення порушень та оптимізувати витрати на будівництво, нехтуючи вимогами щодо якості та безпеки житла. Збереження такого стану справ на руку недоброчесним забудовникам, які лобіюють призначення лояльних посадовців на ключові пости. Нехтуючи суспільними інтересами, вони намагаються будь-що реалізувати свій бізнес-план, ігноруючи містобудівні норми.

З такими посадовцями як Буюклі, Строкач, Кудрявцев та Бабак інвестори та мешканці залишаються в зоні ризику без дієвого механізму захисту своїх прав. Тоді з’являється понаднормова поверховість, забудова неналежних ділянок, спотворення містобудівного середовища. Бетонні лабіринти без зелених зон, шкіл, садочків та лікарень, а на додачу ще й транспортні затори на вулицях, які не розраховані на таку фактичну щільність нових мешканців.

Виходить так, що Альона Бабак – єдина міністерка, якій не вдалося впоратися з одним лише органом у її відомстві. Інші спромоглися замінити керівництво, правильно визначити пріоритети та розпочати дієві реформи.

Міністерка навіть прогледіла падіння піраміди "Укрбуду". Це один з найбільших системних забудовників Києва.

Дійшло до того, що президент України був вимушений втрутитись в ситуацію замість Альони Бабак. Володимир Зеленський зазначив, що проблема заморожування будівництва житлових комплексів корпорації "Укрбуд" буде вирішена, і гарантував, що ці об'єкти добудує компанія "Київміськбуд".

Наостанок нагадаємо Бабак та іншим. За Конституцією України права і свободи людини та їхні гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Людини, а не забудовників та посадовців, які заробляють надприбутки за рахунок громадян.

 

Реклама
Київщина: розформована військова прокуратура розпочала тиск на бізнес

Розформована військова прокуратура розпочала тиск на бізнес. Аграрії , у період посівної кампанії потрапила під пресинг людей у пологах.

Архів публікацій

Свернуть/развернуть

Рік

Місяць

Реклама